Video příspěvky
-
Bourec morušový – příprava v přímém přenosu
Kukla bource morušového je jednou z největších lahůdek asijské kuchyně. Objevuje se v mnoha podobách a chuťových úpravách. U nás jsou nejznámější bourci na másle nebo jako špízy.
(Pokračování textu…) -
Brouk na talíři v Českém rozhlase
Jak si vedl hmyz na talíři ve studiu Českého rozhlasu? Potemníka brazilského na másle neodmítl téměř nikdo, na štíra to chtělo sebrat odvahu.
-
Moučný červ na česneku
Příprava: 1 dl červů spaříme horkou vodou, necháme okapat. Na pánvi rozehřejeme olej, červy smažíme a posypeme dvěma špetkami soli a dvěma špetkami granulovaného česneku či rozmačkaným stroužkem.
Zdroj: http://prazsky.denik.cz/ -
Trvanlivost hmyzu: jak hmyzí jídlo uchovat?
Jelikož české hmyzí farmy s kvalitním a čistým chovem nerady prodávají malé množství jedlého hmyzu za rozumný peníz, dostáváme častou otázku „jak hmyz konzervovat a uchovávat.“
Trvanlivost hmyzího jídla
S malou nadsázkou lze říci, že živý hmyz je jakási konzerva. Pokud zachováme základní životní podmínky jakými jsou bezesporu teplota (28°C), potrava a přísun vody, hmyz vydrží. Samozřejmě, s přihlédnutím na biologický cyklus vývoje. Z larvy potemníka je za pár týdnů kukla, z kukly brouk, mladý cvrček dospěje a je tvrdší a podobně.
Problém nastává, pokud máme hmyzu více. Ze zkušenosti víme, že je nejlepší kusy musí být 3 dny vyhladovělé. Své kulinářské umění tedy musíme v první řade pečlivě plánovat. V tento moment řešíme konzervaci. Hmyz bez rozkladu vydrží pouhé 3 hodiny! Po této době se může projevit rychlý rozklad a množení bakterií. Jídlo pak nemusí být chutné, ale dokonce i podráždit organizmus. (Pokračování textu…)
-
Jak připravit potemníka brazilského a moučného červa
Šéfkuchař naší hmyzí degustace Martin Zastko připravuje svačinku z potemníka brazilskéhoa moučných červů. Vše pečlivě vyčistí, osmaží na másle a šup do listu ledového salátu. Ve videu jsme schválně nechali původní šum a ruch – akci totiž vždy doprovázejí udivené tváře kolemjdoucích.